2023-2024 Yaz Dönemi Staj Başvurusu

2023-2024 Yaz Dönemi Staj Başvurusu

Küçült Yazı Tipi Büyüt

BAŞVURU: 24 NİSAN 2024 PAZARTESİ – 29 MAYIS 2024 CUMA

YAZ DÖNEMİ İÇİN I. STAJ TARİH SEÇENEĞİ

HAFTADA 5 GÜN STAJ YAPMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN: 24 HAZİRAN 2024 PAZARTESİ5 AĞUSTOS 2024 PAZARTESİ

(CUMARTESİ – PAZAR HARİÇ)

 …………………………………………………………………………………………………………………………….

HAFTADA 6 GÜN STAJ YAPMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN: 24 HAZİRAN 2024 PAZARTESİ29 TEMMUZ 2024 PAZARTESİ

(CUMARTESİ DAHİL – PAZAR HARİÇ)

BU DÖNEMDE YER ALAN 15 TEMMUZ 2024 TARİHİNİN RESMİ TATİL OLMASI NEDENİYLE O GÜN STAJ YAPILMAYACAKTIR.

YAZ DÖNEMİ İÇİN II. STAJ TARİH SEÇENEĞİ

HAFTADA 5 GÜN STAJ YAPMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN:  5 AĞUSTOS 2024 PAZARTESİ16 EYLÜL 2024 PAZARTESİ

(CUMARTESİ – PAZAR HARİÇ)

…………………………………………………………………………………………………………………………….

HAFTADA 6 GÜN STAJ YAPMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN: 5 AĞUSTOS 2024 PAZARTESİ9 EYLÜL 2024 PAZARTESİ

(CUMARTESİ DAHİL – PAZAR HARİÇ)

BU DÖNEMDE YER ALAN 30 AĞUSTOS 2024 TARİHİNİN RESMİ TATİL OLMASI NEDENİYLE O GÜN STAJ YAPILMAYACAKTIR

…………………………………………………………………………………………………………………………….
 1. Öğrenci ders seçimi sırasında "STAJ" dersini seçmek zorundadır.
 2. Öğrenciler staj yapacakları firma ya da kurumu kendileri bulmak zorunda olup, firma ile başvuru tarihinden önce irtibata geçmeleri gerekmektedir
 3. Normal Öğretime devam eden 1. ve 2. sınıf öğrencileri dönem içerisinde staj yapamazlar. 3. ve daha üst sınıf öğrencilerinden derslere devam zorunluluğu olmayanlar dönem içinde staj yapabilirler. İkinci öğretim öğrencileri dönem içinde staj yapabilirler
 4. Staja devam ederken hastalık raporu alarak staja ara veren öğrencilerin, rapor aldıkları gün raporlarını zmyomudurluk@beun.edu.tr adresine mail göndermeleri ve 0372 265 67 66-115 numaradan İdari Mali İşler Birimine haber vermeleri gerekmektedir.
 5. Staj defterleri staj bitimini takip eden en geç 10 gün içerisinde Bölüm Sekreterliğine teslim edilmelidir.
 6. Staj evrakları Meslek Yüksekokulumuzun internet sayfasında;
 7. ÖĞRENCİ STAJ  sayfasından indirilecek olup; istenilen belgeler:    

  * 3 adet Zorunlu Staj Formu : Son 6 ay içinde çekilmiş bir fotoğraf yapıştırılacak. Tüm bilgiler eksiksiz bir biçimde doldurulacak. Form önce öğrenci tarafından imzalanacak, daha sonra bölüm başkanına imzalatılacak, son olarak da staj yapılacak firmadaki yetkiliye imzalatılacak. Firmanın kaşe ve mührü olmak zorundadır.        

  * 1 adet Staj Defteri: Staj defteri kapak sayfası, staj yeri yetkilisi onay sayfası ve konular sayfasından 1'er adet çıktı alınacak, bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır. Öğrenci daha sonra konular sayfasını staj gün sayısı kadar çoğaltacaktır.          

  * 3 adet Staj Sicil Fişi: Tüm bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır. Ancak öğrencinin staja başlamadan önce Staj Sicil Fişini stajını yapacağı firmaya imzalatması yasaktır. Bu form önce okul tarafından onaylanacaktır.

  * 1’er adet Öğrenci ve İşveren için Staj Değerlendirme Anketi: Staj bitiminde hem öğrenci hem de işveren tarafından doldurulmuş şekilde staj defteri ile birlikte bölüm sekreterliğine teslim edilmelidir.

  * Kamu Kurum ve Kuruluşları dışındaki özel işletmelerde staj yapacak öğrenciler; Özel işletmelerde staj yaparak maaş alan öğrenciler, yukarıda belirtilen evraklarla birlikte 2 adet Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formu ve 2 adet İş Yeri Staj Sözleşmesini de web sayfasından indirip bilgileri eksiksiz bir biçimde dolduracaklar ve staj yapacakları firmaya imzalatıp kaşe ve mühür ile onaylatacaklar. Stajları bitiminde de 1 adet Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formu, 1 adet İş Yeri Staj Sözleşmesi ve aldığı maaşı gösteren dekontu Yüksekokula staj defterleri ile birlikte göndermeleri gerekmektedir.   

 8. Staj evraklarının Yüksekokula teslim tarihleri arasında yukarıda belirtilen tüm evrakların bölüm sekreterliği birimine teslim edilmesi ve staja başlanmadan önceki son Cuma günü de staj defterlerinin ve sigorta giriş kağıtlarının aynı görevliden teslim alınması gerekmektedir.
 9. *** Gerekli Belgeler:


Yayınlanma Tarihi : 05.04.2024