Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı

Muhasebe ve Vergi Bölümü

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Meslek Yüksekokulumuz Eğitim ve Öğretim faaliyetine Mart 1975 Yılında Endüstri Meslek Lisesi Binasında başlamıştır. 14 Eylül 1982 tarihinde Üniversitemiz kampüsündeki şimdiki binasına taşınmıştır. İlk olarak 1979 yılında “Sevk İdare Programı” açılmıştır. 1981 Yılında “Muhasebe” ve “İşletmecilik” iki ayrı program olmuştur. 1999-2000 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren “Muhasebe” İkinci Öğretim Programı açılmıştır.

2009-2010 Öğretim yılından itibaren programın adı “Muhasebe ve Vergi Uygulamaları” olarak değiştirilmiştir. 2010-2011 Öğretim yılından itibaren Yüksek Öğretim Kurulu tarafından yapılan yeni düzenleme ile “İktisadi ve İdari Programlar Bölümü” olarak ifade edilen eski adının yerine “Muhasebe ve Vergi Bölümü” olarak düzenleme yapılmıştır. Bölüm ihtiyaçlarının daha yerinde karşılanması amacı ile yapılan bu düzenleme ile şu anda bölümümüz “Muhasebe ve Vergi Uygulamaları” Programının I. ve II. Öğretimleri olarak eğitim faaliyetine devam etmektedir.

Bölümde, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programının I. ve II. Öğretimleri bulunmaktadır. Akademik Personelimiz, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında 1 yardımcı doçent, 6 öğretim görevlisinden oluşmaktadır.