Öğrenci

2019-2020 Bahar Dönemi Staj Başvurusu

  • Ders kodlamasında staj dersini seçmeyen öğrenciler staj başvurusu yapamazlar.
  • Örgün (Birinci) Öğretim öğrencilerinden 1. ve 2. sınıf öğrencileri dönem içerisinde staj yapamazlar. 3. ve daha üst sınıf öğrencilerinden derslere devam zorunluluğu olmayanlar dönem içinde staj yapabilirler.
  • İkinci öğretim öğrencileri dönem içinde staj yapabilirler.
  • Öğrenciler staj yapacakları firma ya da kurumu kendileri bulmak zorunda olup, firma ile başvuru tarihinden önce irtibata geçmeleri gerekmektedir.
  • Staja devam ederken sağlık raporu alarak stajı yarım kalan öğrencilerin hemen Öğrenci İşleri Birimi ile irtibata geçerek sağlık raporlarını teslim etmeleri gerekmektedir.
  • Staj defterleri staj bitimini takip eden en geç 10 gün içerisinde Bölüm Sekreterliğine teslim edilmelidir.
  • Staj evraklarının doldurulması ile ilgili neler yapılması gerektiği “STAJ BAŞVURUSU İLE İLGİLİ YAPILMASI GEREKENLER” başlıklı duyuruda tek tek açıklanmıştır. Öğrencilerin oradaki adımları takip etmeleri önemle rica olunur.

Staj Başvuru Evraklarının Okula Teslim Tarihi

STAJ BAŞVURU BAŞLAGIÇ TARİHİ

17 Şubat 2020 Pazartesi

STAJ BAŞVURU BİTİŞ TARİHİ         

28 Şubat 2020 Cuma

  • Öğrenci yukarıda belirtilen tarihler arasında 3 adet zorunlu staj formu, 1 adet staj defteri ve 3 adet staj sicil fişini tüm imzalar tamam olacak şekilde bölüm sekreterliğine teslim etmek zorundadır.
  • Kamu kurumları dışındaki özel işletmelerde staj yaparak maaş alan öğrencilerin, yukarıdaki evraklar ile beraber “3 adet İş Yeri Staj Sözleşmesi” ve 2 adet “Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formu” nu da tüm imzalar tamam olacak şekilde bölüm sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir.  

HAFTADA 5 GÜN STAJ YAPACAK OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN; (Cumartesi – Pazar hariç)

STAJ BAŞLANGIÇ TARİHİ

9 Mart 2020 Pazartesi

STAJ BİTİŞ TARİHİ

17 Nisan 2020 Cuma

 

HAFTADA 6 GÜN STAJ YAPACAK OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN; (Cumartesi dahil – Pazar hariç)

STAJ BAŞLANGIÇ TARİHİ

9 Mart 2020 Pazartesi

STAJ BİTİŞ TARİHİ

11 Nisan 2020 Cumartesi

Not: Öğrencilerin zorunlu staj günleri 30 iş günüdür. Ancak; Biyomedikal Cihaz Teknolojisi programının 2014 ve daha önceki yıllarda girişli öğrencileri ile diğer bölümlerin 2010 ve daha önceki yıllarda girişli öğrencilerinin zorunlu staj süreleri 45 iş günüdür. Bu durumda olan öğrenciler varsa öğrenci işleri bürosu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Ekler:

İşyeri Staj Sözleşmesi

Staj Başvurusu için Yapılması Gerekenler

Staj Defteri

Staj Sicil Fişi

Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formu

Zorunlu Staj Formu

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin