Öğrenci

2022-2023 Güz Dönemi Staj Başvurusu

Küçült Yazı Tipi Büyüt

STAJ EVRAKLARI İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ

31 EKİM 2022 PAZARTESİ – 11 KASIM 2022 CUMA

HAFTADA 5 GÜN STAJ YAPMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN STAJ TARİHLERİ

(CUMARTESİ – PAZAR HARİÇ)

21 KASIM 2022 PAZARTESİ – 30 ARALIK 2022 CUMA

HAFTADA 6 GÜN STAJ YAPMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN STAJ TARİHLERİ

(CUMARTESİ DAHİL – PAZAR HARİÇ)

21 KASIM 2022 PAZARTESİ – 24 ARALIK 2022 CUMARTESİ

  • Güz dönemi staj başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerimizin 31 Ekim 2022 – 11 Kasım 2022 tarihleri arasında, Zonguldak Meslek Yüksekokulu web sayfasındaki https://zmyo.beun.edu.tr/ogrenci/staj.html linkinden alacakları 3 adet zorunlu staj formu, 1 adet staj defteri ve 3 adet staj sicil fişini eksiksiz bir şekilde doldurarak bölüm sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir. 
  • Kamu kurumları dışındaki özel işletmelerde staj yaparak maaş alan öğrencilerimiz aynı linkte yer alan “İş Yeri Staj Sözleşmesi” nden 3 adet ve “Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formu” ndan da 2 adet alarak doldurulmuş bir şekilde bölüm sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir. 
  • Staj evraklarının doldurulması ile ilgili neler yapılması gerektiği “STAJ BAŞVURUSU İLE İLGİLİ YAPILMASI GEREKENLER” başlıklı duyuruda tek tek açıklanmıştır. Öğrencilerin oradaki adımları takip etmeleri önemle rica olunur.
  • Başvuru evraklarını teslim eden öğrencilerin, en geç 18 Kasım 2022 Cuma günü sigorta giriş kağıtlarını ve staj defterlerini bölüm sekreterliğinden teslim almaları gerekmektedir. 
  • Staj süresi içerisinde hastalık raporu alarak stajına ara veren öğrencilerimizin hastalık raporlarını bir dilekçe ile birlikte –stajları bitmeden- öğrenci işleri birimine ulaştırmaları gerekmektedir.
  • Stajı biten öğrenciler staj defterlerini spiral cilt yaptırarak staj bitiş tarihinden itibaren en geç 10 gün içinde Zonguldak Meslek Yüksekokulu'na teslim etmek zorundadırlar. Öğrenciler staj defterlerini posta veya kargo yoluyla da gönderebilirler ancak posta veya kargodaki gecikmeden öğrencinin kendisi sorumludur. Kamu kurumları dışındaki özel işletmelerde staj yaparak maaş alan öğrencilerimizin, staj defterleri ile birlikte aldıkları maaşı gösteren dekont ve 1 adet “İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formu” nu da Zonguldak Meslek Yüksekokulu’na teslim etmeleri gerekmektedir.

*** Gerekli Belgeler: