Öğrenci

2020-2021 Bahar Dönemi Staj Başvurusu

Küçült Yazı Tipi Büyüt

STAJ BAŞVURUSU İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

  1. Öğrenci ders seçimi sırasında "STAJ" dersini seçmek zorundadır.
  2. Öğrenci staj yapacağı firmayı kendisi bulmak zorundadır.
  3. Zonguldak Meslek Yüksekokulu internet sayfasından temin edilecek belgeler:

* 3 adet Zorunlu Staj Formu : Son 6 ay içinde çekilmiş bir fotoğraf yapıştırılacak.    Tüm bilgiler eksiksiz bir biçimde doldurulacak. Form önce öğrenci tarafından imzalanacak, daha sonra bölüm başkanına imzalatılacak, son olarak da staj yapılacak firmadaki yetkiliye imzalatılacak. Firmanın kaşe ve mührü olmak zorundadır.         

* 1 adet Staj Defteri: Staj defteri kapak sayfası, staj yeri yetkilisi onay sayfası ve konular sayfasından 1'er adet çıktı alınacak, bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır. Öğrenci daha sonra konular sayfasını staj gün sayısı kadar çoğaltacaktır.                       

*3 adet Staj Sicil Fişi: Tüm bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır. Ancak öğrencinin staja başlamadan önce Staj Sicil Fişini stajını yapacağı firmaya imzalatması yasaktır. Bu form önce okul tarafından onaylanacaktır.

  • * Kamu Kurum ve Kuruluşları dışındaki özel işletmelerde staj yapacak öğrenciler; Yukarıda belirtilen evraklarla birlikte 2 adet Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formu ve 3 adet İş Yeri Staj Sözleşmesini de web sayfasından indirip bilgileri eksiksiz bir biçimde dolduracaklar ve staj yapacakları firmaya imzalatıp kaşe ve mühür ile onaylatacaklar. ( Not: Kamu kurum ve kuruluşları bu kapsam dışında olup; kamu kurum ve kuruluşlarında staj yapan öğrencilerin “Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formu” ile “İş Yeri Staj Sözleşmesi” nin doldurmalarına gerek yoktur.)
  1. Belirlenen staj başvuru tarihleri arasında yukarıda istenilen tüm evrakları öğrenci eksiksiz bir şekilde Bölüm Sekreterliğine elden teslim etmek zorundadır.
  2. Öğrenci evraklarını görevli personele teslim ettikten sonra staja başlamadan önceki son Cuma günü mesai bitimine kadar aynı görevliden elden teslim almalıdır.
  3. Staj süresi içerisinde sağlık raporu alan öğrenciler raporlarını hemen Öğrenci İşleri Birimine iletmek zorundadırlar.
  4. Stajı biten öğrenciler staj defterlerini staj bitiş tarihinden itibaren en geç 10 gün içinde Zonguldak Meslek Yüksekokulu'na teslim etmek zorundadırlar. Öğrenci staj bitiminde staj defterini spiral cilt yaptırarak okula teslim edecektir. Öğrenciler staj defterlerini posta veya kargo yoluyla da gönderebilirler ancak posta veya kargodaki gecikmeden öğrencinin kendisi sorumludur.Bölümlerin staj süreleri 30 İş günüdür.
  5. Bölümlerin staj süreleri 30 İş günüdür.

STAJ BAŞVURU EVRAKLARININ OKULA TESLİM TARİHİ

Başvuru Başlangıç:

1 HAZİRAN 2021 SALI

Başvuru Bitiş:

17 HAZİRAN 2021 PERŞEMBE

Öğrenci yukarıda belirtilen tarihler arasında 3 adet zorunlu staj formu, 1 adet staj defteri ve 3 adet staj sicil fişini tüm imzalar tamam olacak şekilde bölüm sekreterliğine teslim etmek zorundadır.

Kamu kurumları dışındaki özel işletmelerde staj yaparak maaş alan öğrencilerin, yukarıdaki evraklar ile beraber “3 adet İş Yeri Staj Sözleşmesi” ve 2 adet “Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formu” nu da tüm imzalar tamam olacak şekilde bölüm sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir. 

Öğrencilerimizin stajları için aşağıda belirtildiği şekilde iki farklı tarih ayarlanmıştır. Öğrenciler istedikleri tarihi seçebilirler.

NOT: ÖĞRENCİLERİN ZORUNLU STAJ GÜNLERİ 30 İŞ GÜNÜDÜR.

HAFTADA 5 GÜN STAJ YAPACAK ÖĞRENCİLER İÇİN;

(Cumartesi – Pazar hariç)

BU TARİHLER ARALIĞINDA STAJ YAPMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZ STAJ DEFTERLERİNİ VE SİGORTA GİRİŞ FİŞLERİNİ 01 TEMMUZ 2021 TARİHİNDEN SONRA BÖLÜM SEKRETERLİĞİNDEN KENDİLERİ İMZA KARŞILIĞI ALABİLİR YA DA BİR ARKADAŞLARINA YİNE İMZA KARŞILIĞI ALDIRABİLİRLER.

 

STAJ BAŞLANGIÇ TARİHİ:

12 TEMMUZ 2021 PAZARTESİ

STAJ BİTİŞ TARİHİ:

31 AĞUSTOS 2021 SALI

HAFTADA 6 GÜN STAJ YAPACAK ÖĞRENCİLER İÇİN;

(Cumartesi dahil - Pazar hariç)

STAJ BAŞLANGIÇ TARİHİ:

12 TEMMUZ 2021 PAZARTESİ

STAJ BİTİŞ TARİHİ:

20 AĞUSTOS 2021 CUMA


Gerekli Belgeler:
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin