Radyo-Televizyon Öğrencileri, Basın Mensuplarını Ağırladı

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Zonguldak Meslek Yüksekokulu (ZMYO) Radyo – Televizyon Programcılığı Programı öğrencileri, basın mensupları ile bir araya geldi. TRT Haber Zonguldak Temsilcisi ve Z Haber Genel Yayın Yönetmeni Atilla Öksüz ve Genel Maden İşleri Sendikası (GMİS) Basın ve Halkla İlişkiler Görevlisi Gürkay Gündoğan, Radyo Televizyon Programcılığı öğrencilerinin sorularını yanıtlayarak, sosyal medya, ulusal ve yerel habercilik ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Öksüz; “Soru sormaktan korkmayın”

Basın Sektöründe başarılı olmanın en önemli faktörünün mesleği sevmek olduğunun altını çizen Gazeteci Atilla Öksüz, “ Sektör olarak şunu söyleyebilirim ki, kendinizi geliştirmeniz ve soru sormaktan korkmamanız gereken bir sektör. Lütfen kendinize güvenin ve yapmak istediğiniz işin peşinden gidin” dedi.

Gündoğan; “Tecrübe edinmekten kaçmayın”

Meslekte başarının kendine güvenmekle başladığının altını çizen Gündoğan; “ İşin mutfağında olmak bu sektör için çok önemli. Ne öğrenirseniz kendinize ve mesleğinize katkı olarak göreceksiniz. Bir yerlerde çalışmak ve tecrübe edinmekten kaçmayın. Çünkü başarı ancak sahada çalışarak ve işi öğrenerek kazanılıyor” şeklinde konuştu.

Keyifli söyleşi, Türkiye’de ulusal, yerel habercilik ve basında sansür konularının konuşulması ve öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla devam etti. Söyleşi sonrası katkılarından dolayı, Radyo-Televizyon Programcılığı Programı Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Fatih Erdoğan ve Öğretim Görevlisi Sonay Çalışoğlu, katılımcılara teşekkür plaketi taktim etti.Yayınlanma Tarihi : 09.12.2022