Erasmus+ Öğretim Elemanı Hareketliliği Kapsamında Prof. Jerzy Rojek Meslek Yüksekokulumuzu Ziyaret Etti.

Erasmus+ Öğretim Elemanı Hareketliliği Kapsamında Prof. Jerzy Rojek Meslek Yüksekokulumuzu Ziyaret Etti.

Küçült Yazı Tipi Büyüt


Meslek Yüksekokulumuz İnşaat Bölümü ile Polonya’nın Varşova şehrinde bulunan Polish Academy of Science arasında yapılan Erasmus+ Öğretim Elemanı Hareketliliği kapsamında Prof. Jerzy Rojek üniversitemize 9 günlük bir ziyaret gerçekleştirdi.


Ziyaret kapsamında İnşaat Bölümü öğrencileriyle Zemin Mekaniği II dersinde bir araya gelen Prof. Rojek, Polonya’da devam etmekte olan metro hatları ve inşaat sektörü hakkında öğrencilere tecrübelerini anlattı. Keyifli bir söyleşinin ardından öğrenciler Prof. Rojek'e çeşitli sorular sordular. Prof. Rojek ayrıca Üniversitemiz ve Kilimli kampüslerimizi gezdi, laboratuvarlarda çeşitli incelemelerde bulundu.

Dokuz günlük ziyaret süresince hem Üniversitemizi hem de Zonguldak’ın doğasını ve turistik yerlerini çok beğendiğini ifade eden Prof. Rojek, şehrin doğal güzelliklerinin ve kültürel zenginliklerinin kendisini çok etkilediğini belirtti. 

Ziyaret sırasında Üniversitemiz Erasmus koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Dinçer Biçer kendisine Teşekkür Belgesini takdim etti. 

İnşaat Bölümü'nün zengin akademik ortamı, dostane atmosferinden duyduğu memnuniyetini ve öğrencilerle etkileşiminden dolayı minnettarlığını dile getiren Prof. Rojek, Üniversitemizden ayrılmadan önce İnşaat Bölümü öğretim elemanlarına ve Meslek Yüksekokulu ekibine teşekkürlerini iletti.

inst


Yayınlanma Tarihi : 15.05.2024