2018 ve Önceki Yılda Yüksekokulumuza Kayıt Yaptıran Öğrencilerin Dikkatine

Küçült Yazı Tipi Büyüt

2018 (2018 girişlilerde kayıt donduran ve hazırlık okuyanlar hariç)   ve önceki yılda Yüksekokulumuza kayıt yaptıran  hazırlık okuyan veya kayıt donduran öğrencilerimiz azami sürelerini tamamlamış olup bu durumdaki öğrencilerden 2022-2023 öğretim yılı güz yarıyılında katkı payı/ücretini ödemeden Ek-2 sınavı açılacaktır. 

Ek sınavlar sonucunda sınav haklarını kullanan veya kullanmayan öğrencilerden beşten fazla başarısız ve/veya almadığı dersi kalan öğrencilerin ilişikleri kesilecektir.

Ek-2 Sınavlarına:

Tüm derslerini almış ancak başarısız dersi kalanlara,

-Sadece 1. Sınıf güz yarıyılında ders alıp (GR) ve (DZ) notu dışında başarısız dersi olanlara

-Başarısız dersi olduğu halde hiç almadığı 5’ten fazla dersi bulunan öğrenciler de müracaat edebilecektir.

Başvuru Tarihleri:

04.07.2022-01.08.2022 tarihleri arasında dilekçe ile Müdürlüğümüze yapılacaktır.

Dilekçe örneği için tıklayınız.

Sınav Tarihleri:

  1. EK SINAV TARİHLERİ. 12 EYLÜL 2022 - 16 EYLÜL 2022
  2. EK SINAV TARİHLERİ: 19 EYLÜL 2022 – 23 EYLÜL 2022

Ek 2 Sınavlarına girecek öğrencilerin sınav sonuçları bağlı olduğu Yönetmelik hükümlerine göre tek sınav sonucu üzerinden yapılacaktır.

Ek 2 sınavlarından sonra başarısız ders sayısını beş derse indirenlere bu beş ders için üç yarıyıl, ek sınavları almadan beş derse kadar başarısız olan öğrencilere dört yarıyıl, bir dersten başarısız olanlara ise öğrencilik haklarından yararlanmaksızın sınırsız başarısız oldukları dersin sınavlarına girme hakkı tanınacaktır. Açılacak sınavlara üst üste veya aralıklı olarak toplam üç eğitim-öğretim yılı hiç girmeyen öğrenciler, sınırsız sınav hakkından vazgeçmiş sayılır

Sınav programları Yüksekokulumuz web sayfasında ilan edilecektir. Sınava girilecek dersler ve sınav tarihleri kişilere ayrıca tebliğ edilmeyecektir.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin