Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Meslek Yüksekokulu ile Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arasında Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü İmzalandı

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve yöneticileri ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Meslek Yüksekokulu arasında “Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı” kapsamında Sosyal ve Bilimsel İş Birliği Protokolü imzalandı.

Zonguldak Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü binasında gerçekleşen imza töreninde Zonguldak Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmail Hakkı ÖZÖLÇER, Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İhsan Gökçe KAYA, Dr. Öğretim Üyesi Emel KESİM, Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Lojistik ev Ulaştırma Hizmetleri Alan Şefi Serpil YÜCE ile Felsefe Grubu Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Ferah KÜTÜK hazır bulundu.

Protokol, öğretim elemanlarının yönetici ve alan öğretmenleri ile her öğretim yılında 9.sınıf öğrencilerine sektör ile ilgili bilgilendirici sunumlar yapmak, öğrencilere uygulama aşamasında, eğitmen desteği sağlamak,  öğretmenlerin sektör incelemesi ve program hazırlama çalışmalarına destek verilmesi,  proje çıktılarının yaygınlaştırılması ve sürdürülebilirlik çalışmalarında destek verilmesi, Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulacak olan Forklift Simülasyon uygulamasının yapılması konusunda usul ve esasları kapsamaktadır.

Bu protokol ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Meslek Yüksekokulu ve Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Lojistik ve Ulaştırma alanlarında eğitim gören öğrencilerin, sektördeki  nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamaya yönelik yetiştirilmeleri amaçlanmaktadır.Yayınlanma Tarihi : 15.01.2020